NGO

Get Adobe Flash player

Zasady konkursu S3KTOR

Powiększ Zwykły Pomniejsz
share
opublikowano: 2012-09-08 00:52, mleciak

Szczegółowe zasady konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2011 roku S3KTOR zawarte są w  regulaminie konkursu.

 

Jakie inicjatywy można było zgłosić do konkursu S3KTOR 2011?

 • realizowane w 2011 roku, niezależnie od terminu ich rozpoczęcia oraz zakończenia (czyli również inicjatywy wieloletnie), za wyjątkiem inicjatyw nagrodzonych w konkursie na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2010 roku S3KTOR,
 • realizowane przez organizacje pozarządowe lub podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pozytku publicznego i o wolontariacie,
 • organizowane na rzecz Warszawy i jej mieszkańców.

 

W jakich kategoriach będą wybierane najlepsze inicjatywy?

 1. edukacja,
 2. ekologia i środowisko przyrodnicze,
 3. kultura,
 4. pomoc społeczna,
 5. projekty interdyscyplinarne,
 6. przestrzeń miejska,
 7. społeczeństwo obywatelskie i prawa człowieka,
 8. społeczność lokalna,
 9. sport i rekreacja,
 10. zdrowie.

 

 Facebook

Odwiedź konkurs S3KTOR na Facebooku

Image preview

 

Materiały informacyjne konkursu S3KTOR 2011

Zachęcamy do zapoznania się i do przekazywania dalej materiałów informacyjnych konkursu S3KTOR - plakatu, ulotki i spotu.

 

Skąd wziął się pomysł na konkurs S3KTOR?

W Warszawie co roku realizowanych jest przez organizacje pozarządowe mnóstwo projektów, od edukacyjnych, poprzez kulturalne, sportowe, dotyczące ochrony zdrowia, spraw społecznych, ochrony środowiska etc, skierowanych do mieszkańców stolicy. O części z nich jest głośno, inne, których odbiorcami jest wąska grupa osób, są znane niewielkiemu gronu.

Czasami warszawiacy nawet nie wiedzą, że za przedsięwzięciem, w którym biorą udział oni sami, ich rodzina, znajomi, czy też sąsiedzi, stoi organizacja pozarządowa.

Image preview

Kilka lat temu narodził się pomysł, aby wyróżnić najlepsze inicjatywy pozarządowe w danym roku, pokazując jednocześnie mieszkańcom Warszawy potencjał, jaki ma stołeczny III sektor, jak również zachęcając warszawiaków do włączenia się w działania na rzecz swojej społeczności lokalnej. Jak to zwykle bywa, od pojawienia się pomysłu do jego realizacji upłynęło trochę czasu, ale w 2011 roku udało się przeprowadzić I edycję konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową S3KTOR. Zostały nagrodzone przedsięwzięcia w sześciu różnych kategoriach oraz została przyznana Nagroda Grand Prix i Nagroda Mieszkańców. Przygotowanie tego konkursu nie byłoby możliwe bez zaangażowania i wkładu pracy społecznej przedstawicieli środowiska pozarządowego. W tym miejscu wielkie podziękowania należą się Markowi Chodaczyńskiemu, ks. Andrzejowi Dziedziulowi, Dariuszowi Jarosińskiemu, Wojciechowi Kuleczce i Annie Szlast.

 

Jak wyglądała I edycja konkursu S3KTOR - najlepsza warszawska inicjatywa pozarządowa 2010 roku?

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przeprowadzanego w zeszłym roku konkursu na najlepszą warszawską inicjatywę pozarządową 2010 roku S3KTOR.

 

Pytania i wątpliwości?

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości związanych z konkursem S3KTOR, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 443-34-00 lub za pomocą poczty elektronicznej ngo@um.warszawa.pl.