Zaproszenie: FORUM KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGO. 6 czerwca 2018, w godz....

opublikowano: 2018-05-29 15:19, p.jesiotr

Zaproszenie: FORUM KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGO. 6 czerwca 2018, w godz. 17.00–19.00 w Centrum Kreatywności Targowa.

Zaproszenie:

FORUM KOMISJI DIALOGU SPOŁECZNEGO.

6 czerwca 2018, w godz. 17.00–19.00 w Centrum Kreatywności Targowa.

Celem nadchodzącego posiedzenia FKDS-u jest m.in. dyskusja na temat konsultowanego obecnie projektu Programu współpracy m.st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok oraz aktywne włączenie się w te konsultacje.

Z dokumentem w tej sprawie mogą się Państwo zapoznać tutaj: Konsultacje w sprawie przyjęcia programu współpracy m.st. Warszawy w 2019 roku z organizacjami pozarządowymi

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich branżowych i dzielnicowych komisji dialogu społecznego oraz osoby zainteresowane tematami, które będą poruszane na spotkaniu.

W trakcie spotkania będziemy rozmawiać zarówno o początkach regulowania współpracy i funkcjonowania programów współpracy z poprzednich lat, praktycznych aspektach ich działania, jak i konsultować i dyskutować o projekcie programu na 2019.

Odpowiadając na Państwa zapotrzebowanie zapewnimy też czas na rozmowy stolikowe poświęcone bieżącym problemom pracy komisji. Można je zgłaszać na adres mailowy a.czyzewska@mazowia.org.pllub zaproponować przed posiedzeniem. Jednym z dyskutowanych zagadnień będzie Kodeks Dobrych Praktyk współpracy dzielnicowych domów kultury i organizacji pozarządowych.

PROGRAM FKDS

I. Program współpracy m. st. Warszawy z organizacjami pozarządowymi – początki i historia

Dyskusja osób, które uczestniczyły w tworzeniu pierwszych form współpracy miasta i organizacji pozarządowych, regulowania jej.

II. Program współpracy – główne części i rola Programu (aspekty praktyczne) oraz jak możemy wpływać na jego kształt (czyli o tym jak wyglądają konsultacje społe​czne i dlaczego warto wziąć w nich udział)

III. Program Współpracy – jakich zmian chcemy?

Praca "stolikowa" nad poszczególnymi ważnymi priorytetami, zgłaszanie uwag i  pomysłów do projektu Programu współpracy (konsultacje społeczne w praktyce)

[​Wybór części obszarów do dyskusji wynikać będzie z dodatkowego seminarium Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych dla BKDSów i DKDSów – 30.05 poświęconego wpływowi dokumentów miejskich na rzeczywistość. SzczegółyTUTAJ]

Podsumowanie pracy stolikowej na forum. Zamknięcie części głównej, związanej z tematem przewodnim.

IV. ​Stoliki tematyczne

Ważne tematy dla BKDSów i DKDSów, zaproponowane przed przerwą/na początku spotkania.

Za organizację spotkania odpowiada Stołeczne Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych.

Na adres j.dubanik@mazowia.org.pl prosimy o przesłanie informacji, czy Państwa komisja weźmie udział w spotkaniu oraz o liczbie osób z Państwa komisji, które planują przyjść.

Dodatkowych informacji zasięgnął Państwo pod adresami: a.czyzewska@mazowia.org.pl oraz j.dubanik@mazowia.org.pl

Wydarzenie jest organizowane w ramach Stołecznego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych (SCWO).

​SCWO to system bezpłatnego wsparcia dla organizacji działających na rzecz Warszawy i osób w niej mieszkających. Pełna oferta SCWO:warszawa.ngo.pl/scwo.