NGO

Get Adobe Flash player

Rusza kolejna edycja darmowych szkoleń dla warszawskich wolontariuszy –

Powiększ Zwykły Pomniejsz
share
opublikowano: 2020-03-02 14:57, ext.piotr.jesiotr

Rusza kolejna edycja darmowych szkoleń dla warszawskich wolontariuszy – pora wskazać tematy warsztatów na 2020 rok

Rusza kolejna edycja darmowych szkoleń dla warszawskich wolontariuszy – pora wskazać tematy warsztatów na 2020 rok

Rusza kolejna edycja darmowych szkoleń dla warszawskich wolontariuszy – pora wskazać tematy warsztatów na 2020 rok

Miasto stołeczne Warszawa kolejny raz uruchamia bezpłatną ofertę szkoleniowo-edukacyjną dla warszawskich wolontariuszek i wolontariuszy. W ciągu trzech ostatnich lat odbyło się już 75 warsztatów, z których skorzystało ponad 800 osób, działających na co dzień na rzecz warszawskiej społeczności. W tym roku oferta szkoleń i spotkań dla wolontariuszy będzie kontynuowana! Specjalną częścią oferty będą spotkania i szkolenia dedykowane osobom działającym w obszarze opiekuńczo-leczniczym.

Każda warszawska organizacja pozarządowa lub instytucja miejska współpracująca z wolontariuszami będzie mogła zgłosić swoich wolontariuszy na bezpłatne szkolenia – będą one odbywały się aż do grudnia, zazwyczaj w czwartki, w godzinach popołudniowych w centrum Warszawy. Pierwsze z nich wystartuje z końcem marca. Dodatkowo osoby zaangażowane w działania w obszarze opiekuńczo-leczniczym dostaną możliwość skorzystania z darmowych superwizji (grupowych i indywidualnych). Na comiesięcznych spotkaniach wolontariusze będą mogli przyjrzeć się swoim doświadczeniom, poszukać odpowiedzi na pytania, które rodzą się podczas pracy z podopiecznymi oraz porozmawiać o dobrych praktykach dbania o siebie.

Zanim zostanie przedstawiona dokładna tematyka szkoleń, chcemy zaprosić wszystkich stołecznych wolontariuszy i wolontariuszki do współtworzenia miejskiej oferty szkoleniowo-edukacyjnej. Aby jak najlepiej dopasować tematy do ich potrzeb, przygotowaliśmy ankietę, w której ochotnicy działający na terenie Warszawy mogą wskazać jakiej wiedzy i jakich umiejętności potrzebują w swojej codziennej pracy wolontariackiej.

Jak to zrobić?

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety i wybrania tych tematów, które przeniesiemy w 2020 roku na salę szkoleniową. 

Ankieta dla wszystkich wolontariuszy: kliknij tutaj.

Ankieta dla wolontariuszy obszaru opiekuńczo-leczniczego: kliknij tutaj.

Formularz będzie dostępny do 8 marca, a dokładny harmonogram warsztatów będzie publikowany na stronie www.ochotnicy.waw.pl w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”.

Szkolenia dla wolontariuszy będą realizowane przez Fundację Szkoła Liderów w ramach projektu „Ochotnicy warszawscy”.