NGO

Get Adobe Flash player

Miejskie lokale użytkowe na krótkie działania

Powiększ Zwykły Pomniejsz
share
opublikowano: 2014-07-01 16:46, an.malinowska

Organizacje pozarządowe, osoby fizyczne i firmy, które planują krótkie działania, mogą skorzystać z miejskich lokali użytkowych w nowym trybie. Przyjęte regulacje to szansa na ożywienie lokali, które w danej chwili nie są używane z różnych powodów, np. przygotowywanego konkursu na najem, remontu czy sprzedaży.

Procedura nie jest skomplikowana. Osoby fizyczne, organizacje pozarządowe lub inne podmioty prawne mogą wystąpić z wnioskiem (pismem) o krótkotrwałe udostępnienie lokalu na działania – zarówno komercyjne, jak i o charakterze niezarobkowym – takie jak np. wystawa, sesja fotograficzna, happening czy zbiórka darów. Przestrzeń jest udostępniana na kilka godzin lub dni, maksymalnie do miesiąca, a w przypadku korzystania cyklicznego (np. w każdy poniedziałek) – do trzech miesięcy.

Wysokość opłat za korzystanie z lokalu ustala zarząd dzielnicy. Co ważne, przy realizacji przedsięwzięć niekomercyjnych, np. kulturalnych lub społecznych, możliwe jest ponoszenie opłat jedynie za media.

Zasady korzystanie z lokali na krótkie działania opisane są w ulotce. Szczegóły można znaleźć w zarządzeniu.

Informacje o miejskich lokalach użytkowych oraz dane kontaktowe do zakładów gosodarowania nieruchomościami (ZGN) znajdują sie na stronie www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl. 

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Ulotka PDF
  (plik: lokale_udosteponianie_krotkotrwale.pdf, rozmiar pliku: 1611.63 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Ulotka JPG
  (plik: lokale_udosteponianie_krotkotrwale.jpg, rozmiar pliku: 470.93 KB)
  Pobierz