NGO

Get Adobe Flash player

KOLAB o modelu dialogu m.st. Warszawa – ngo za półmetkiem prac

Powiększ Zwykły Pomniejsz
share
opublikowano: 2016-12-12 12:33, twisniewski

Fot. Mariusz Sztompka Fot. Mariusz Sztompka

W listopadzie odbyły się trzy spotkania grupy roboczej KOLAB, której zadaniem jest opracowanie scenariuszy możliwych rozwiązań dla nowej struktury dialogu administracji samorządowej Warszawy z organizacjami pozarządowymi. W grupie pracują przedstawiciele i przedstawicielki organizacji pozarządowych, urzędów dzielnicowych i biur miejskich oraz radnych. To element większego procesu „Miasto w dialogu z 3 sektorem.”  Powoli krystalizują się trzy alternatywne wizje struktury dialogu.

Pierwsze spotkanie rozpoczęło się prezentacją i omówieniem materiałów podsumowujących dotychczasowe funkcjonowanie struktury dialogu. Dane zgromadzone zostały w wyniku diagnozy przeprowadzonej na początku projektu „Miasto w dialogu z 3 sektorem” (badanie jakościowe i warsztaty diagnostyczne). Uczestnicy i uczestniczki zapoznali się ze skrótem materiałów przed rozpoczęciem prac grupy roboczej. Materiały są do pobrania poniżej.

Na spotkaniach uczestnicy pracowali w trzech podgrupach. Kryterium podziału były ich poglądy na temat rozstrzygnięcia podstawowych dylematów związanych z planowaniem nowej struktury ciał dialogu, czyli:

 • określenie  funkcji, które powinny spełniać poszczególne ciała dialogu,
 •  określenie, jacy aktorzy powinni uczestniczyć w pracach ciał dialogu.

Podczas pierwszego spotkania zarysowały się  ogólne ramy modelu każdej z trzech grup, które na kolejnych dwóch spotkaniach zostały  dopracowane i bardziej szczegółowo opisane. Rekomendacją silnie przebijającą z dotychczasowej  pracy KOLAB-u jest  opracowane lepszego systemu informowania o planach i działaniach poszczególnych ciał dialogu.

Na ostatnim, czwartym spotkaniu KOLAB-u proponowane wizje zmian zostaną dopracowane. Kolejnym etapem procesu „Miasto w dialogu z 3 sektorem” będzie otwarte spotkanie w formie gry dyskusyjnej, które odbędzie się na początku marca. Na spotkaniu, w którym będą mogły wziąć udział wszystkie zainteresowane osoby przedstawione i poddane dyskusji zostaną proponowane wizje struktury.

----------------------------------

Miasto w dialogu z 3 sektorem to przedsięwzięcie realizowane przez Fundację Pole Dialogu we współpracy z Fundacją Pracowania Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” na zlecenie m.st. Warszawy

Pliki do pobrania

 1. 1.
  Materiały KOLAB
  (plik: materialy_kolab.pdf, rozmiar pliku: 372.37 KB)
  Pobierz
 2. 2.
  Prezentacja o strukturze dialogu KOLAB
  (plik: prezentacja_o_strukturze_dialogu_kolab.pdf, rozmiar pliku: 642.58 KB)
  Pobierz